Please visit the following link to CCA's Covid-19 Safety Protocols for league play: https://www.ccasports.com/page/covid19safety

Register for leagues with confidence. Full refunds will be offered if any leagues are not able to run due to changing restrictions.
Softball Schedule

Spring 2019 Sunday Recreational Softball League at Broad Ripple Park

Sponsors

Sunday, April 7

Sunday Softball 19
  Diamond 1
12:30 PM
 
  Kekambas [12]
vs
 
  The Swayze Train [1]
1:30 PM
 
  Booze on First [12]
vs
 
  Benchwarmers [1]
2:30 PM
3:30 PM
4:30 PM
 
  The Masters [10]
vs
 
  Bats Hit Crazy [10]
5:30 PM
 
  The Waffles [0]
vs
 
  Mound Pounders [15]
6:30 PM
 
  Combat Orcas [3]
vs
 
  Blue Ballers [7]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 28

Sunday Softball 19
  Diamond 1
12:30 PM
 
  Combat Orcas [5]
vs
 
  Bats Hit Crazy [9]
1:30 PM
 
  Kekambas [17]
vs
 
  Booze on First [2]
2:30 PM
 
  Cooter Looters [2]
vs
 
  Blue Ballers [5]
3:30 PM
4:30 PM
 
  Sons of Pitches [6]
vs
 
  The Masters [4]
5:30 PM
6:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 5

Sunday Softball 19
  Diamond 1
12:30 PM
1:30 PM
2:30 PM
 
  Big City Bombers [5]
vs
 
  Kekambas [9]
3:30 PM
 
  Bats Hit Crazy [0]
vs
 
  Blue Ballers [9]
4:30 PM
 
  The Waffles [4]
vs
 
  Combat Orcas [14]
5:30 PM
6:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 19

Sunday Softball 19
The Masters forfeited to Cooter Looters.
  Diamond 1
12:30 PM
 
  Benchwarmers [3]
vs
 
  Combat Orcas [20]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 2

Sunday Softball 19
Double Headers
Blue Ballers, Booze on First
  Diamond 1
12:30 PM
1:30 PM
 
  Benchwarmers [0]
vs
 
  Cooter Looters [17]
2:30 PM
 
  Booze on First [3]
vs
 
  Blue Ballers [5]
3:30 PM
 
  Kekambas [7]
vs
 
  Blue Ballers [10]
4:30 PM
5:30 PM
6:30 PM
 
  Combat Orcas [11]
vs
 
  The Masters [5]
7:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 16

  Diamond 1
12:30 PM
1:30 PM
2:30 PM
3:30 PM
4:30 PM
5:30 PM
6:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 23

PLAYOFFS View Bracket
  Diamond 1
12:30 PM
1:30 PM
 
  Mound Pounders [1]
vs
 
  Kekambas [12]
2:30 PM
3:30 PM
 
  The Masters [7]
vs
 
  Bats Hit Crazy [18]
5:30 PM
 
  Benchwarmers [7]
vs
 
  Combat Orcas [8]
6:30 PM
7:30 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 30

PLAYOFFS View Bracket
  Diamond 1
1:30 PM
 
  The Waffles [1]
vs
 
  Big City Bombers [13]
2:30 PM
3:30 PM
 
  Combat Orcas [2]
vs
 
  Cooter Looters [3]
4:30 PM
 
  Big City Bombers [4]
vs
 
  Kekambas [11]
5:30 PM
 
  Cooter Looters [8]
vs
 
  Blue Ballers [4]
6:30 PM
 
  Cooter Looters [8]
vs
 
  Kekambas [11]

Visitor (first team) vs Home (second team)