Please visit the following link to CCA's Covid-19 Safety Protocols for league play: https://www.ccasports.com/page/covid19safety

Check out CCA's New Mobile App for instant access to your team schedule, standings, first to know about new league registrations, team messaging and much more: https://www.ccasports.com/page/CCAapp
Flag Football Schedule

Fall 2021 Sunday Flag Football League

Sponsors

Sunday, September 12

  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  Born Ready [42]
vs
 
  Punishers [49]
11:00 AM
 
  HiLife [42]
vs
 
  It’s a NIDIT [49]
 
  Balls Deep [21]
vs
 
  Pitter Patter [21]
12:00 PM
 
  NARPS [21]
vs
 
  The Storm [35]
 
  Threat Level Midnight [27]
vs
 
  Pick 6 [0]
1:00 PM

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 19

  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  HiLife [21]
vs
 
  Seal Team 8 [28]
 
  Recreated Wood [28]
vs
 
  The Storm [35]
11:00 AM
 
  Favre Dollar Footlong [14]
vs
 
  It’s a NIDIT [35]
POTG: Ashton with the INT and all the catches
 
  Pitter Patter [35]
vs
 
  Born Ready [42]
12:00 PM
 
  Pick 6 [13]
vs
 
  Hoosier Daddy [34]
 
  Punishers [35]
vs
 
  Balls Deep [21]
1:00 PM
 
  NARPS [49]
vs
 
  Ball So Hard University [21]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, September 26

Pick 6 forfeited to HiLife.
  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  Balls Deep [41]
vs
 
  Born Ready [49]
POTG: Chelsea C
11:00 AM
 
  It’s a NIDIT [42]
vs
 
  Hoosier Daddy [28]
POTG: The whole LEFT side
12:00 PM
 
  40 Year Old Versions [43]
vs
 
  The Storm [26]
 
  NARPS [28]
vs
 
  Threat Level Midnight [42]
1:00 PM
 
  Punishers [49]
vs
 
  Pitter Patter [21]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 3

  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  It’s a NIDIT [7]
vs
 
  Born Ready [63]
 
  NARPS [49]
vs
 
  HiLife [21]
11:00 AM
 
  Balls Deep [28]
vs
 
  The Storm [20]
12:00 PM
 
  Ball So Hard University [21]
vs
 
  Pick 6 [12]
1:00 PM
 
  Pitter Patter [37]
vs
 
  Seal Team 8 [14]
 
  40 Year Old Versions [28]
vs
 
  Punishers [44]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 10

  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  HiLife [23]
vs
 
  Hoosier Daddy [21]
11:00 AM
 
  Recreated Wood [28]
vs
 
  NARPS [35]
12:00 PM
1:00 PM
 
  Balls Deep [40]
vs
 
  It’s a NIDIT [35]
 
  Pick 6 [7]
vs
 
  Seal Team 8 [49]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 17

  Field 1 Field 2
10:00 AM
 
  Favre Dollar Footlong [28]
vs
 
  HiLife [7]
 
  The Storm [2]
vs
 
  Threat Level Midnight [42]
POTG: Collin N
11:00 AM
 
  Recreated Wood [49]
vs
 
  Pick 6 [20]
 
  Balls Deep [29]
vs
 
  Pitter Patter [42]
POTG: Maddie R
12:00 PM
 
  NARPS [35]
vs
 
  Seal Team 8 [14]
 
  Hoosier Daddy [21]
vs
 
  Ball So Hard University [35]
POTG: Kwame B
1:00 PM
 
  Born Ready [51]
vs
 
  Punishers [7]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 24

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 2
10:00 AM
11:00 AM
Sunday Flag Football Beginner Upper Bracket
Semifinals
12:00 PM
1:00 PM
Sunday Flag Football Beginner Upper Bracket
Semifinals

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, October 31

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 Field 2
11:00 AM
12:00 PM
Sunday Flag Footblal Recreational Bracket
Finals
Sunday Flag Footblal Beginner Lower Bracket
Finals
1:00 PM
Sunday Flag Football Beginner Upper Bracket
Finals

Visitor (first team) vs Home (second team)