Fall League spots are filling up fast! Don't miss your chance to participate in the fun and sign your team up today!

Get your Halloween Pub Crawl tickets today! http://bit.ly/HalloCrawl
Soccer Schedule

Fall 2019 Thursday Downtown Soccer League

Sponsors

Thursday, August 15

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  Schrute Farms [1]
vs
 
  Turtle Soup [6]
7:10 PM
 
  O.P.P. [1]
vs
 
  Big Green [8]
8:05 PM
 
  Woodmen [2]
vs
 
  2 Goals 1 Cup [5]
 
  AL Ballers [3]
vs
 
  We Met on Tinder [5]
9:00 PM
9:55 PM
 
  Borussia Teeth FC [5]
vs
 
  Indys [2]
 
  Team Ramrod [1]
vs
 
  Gunners [6]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, August 29

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  Team Ramrod [3]
vs
 
  AL Ballers [6]
 
  FunForce [3]
vs
 
  Big Green [1]
7:10 PM
 
  Borussia Teeth FC [3]
vs
 
  Gunners [5]
8:05 PM
 
  Indys [2]
vs
 
  Sneaky Lemurs [3]
9:00 PM
 
  2 Goals 1 Cup [1]
vs
 
  KVOs Krew [2]
9:55 PM
 
  O.P.P. [2]
vs
 
  We Met on Tinder [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, September 12

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  We Met on Tinder [1]
vs
 
  Gunners [3]
7:10 PM
 
  Red Devils [5]
vs
 
  Woodmen [3]
 
  Turtle Soup [1]
vs
 
  Big Green [2]
8:05 PM
9:00 PM
 
  Team Ramrod [1]
vs
 
  Indys [2]
9:55 PM
 
  Schrute Farms [3]
vs
 
  AL Ballers [9]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, September 19

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  FunForce [5]
vs
 
  AL Ballers [5]
7:10 PM
 
  Red Devils [1]
vs
 
  KVOs Krew [3]
 
  Schrute Farms [0]
vs
 
  Indys [2]
8:05 PM
 
  Active Pacifists FC [5]
vs
 
  Woodmen [2]
 
  Team Ramrod [0]
vs
 
  O.P.P. [1]
9:00 PM
9:55 PM
 
  Sneaky Lemurs [3]
vs
 
  Big Green [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, September 26

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  2 Goals 1 Cup [2]
vs
 
  Red Devils [1]
7:10 PM
 
  Woodmen [3]
vs
 
  KVOs Krew [5]
8:05 PM
 
  Sneaky Lemurs [6]
vs
 
  FunForce [2]
9:00 PM
 
  Big Green [0]
vs
 
  Gunners [1]
9:55 PM
 
  AL Ballers [2]
vs
 
  Indys [1]
 
  O.P.P. [2]
vs
 
  Schrute Farms [5]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, October 3

  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  Schrute Farms [0]
vs
 
  Big Green [9]
7:10 PM
 
  O.P.P. [1]
vs
 
  Borussia Teeth FC [1]
8:05 PM
9:00 PM
 
  Sneaky Lemurs [1]
vs
 
  Gunners [1]
 
  Team Ramrod [3]
vs
 
  Turtle Soup [3]
9:55 PM
 
  KVOs Krew [4]
vs
 
  2 Goals 1 Cup [1]
 
  We Met on Tinder [3]
vs
 
  FunForce [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, October 10

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
 
  Big Green [1]
vs
 
  Gunners [2]
 
  Team Ramrod [4]
vs
 
  Turtle Soup [2]
7:10 PM
 
  Woodmen [5]
vs
 
  Red Devils [4]
 
  Indys [1]
vs
 
  Sneaky Lemurs [3]
8:05 PM
 
  Woodmen [2]
vs
 
  KVOs Krew [1]
9:00 PM
 
  AL Ballers [0]
vs
 
  We Met on Tinder [5]
9:55 PM
 
  Schrute Farms [2]
vs
 
  O.P.P. [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Thursday, October 17

PLAYOFFS View Bracket
  Field 1 (West) Field 2 (East)
6:15 PM
7:10 PM
Thursday Recreational Soccer Upper Bracket
Finals
8:05 PM
 
  O.P.P.
vs
 
  FunForce
9:00 PM
Thursday Recreational Soccer Lower Bracket
Finals

Visitor (first team) vs Home (second team)